Elektromobilių įkrovimo būdai

Yra keturi skirtingi elektromobilių įkrovimo būdai.

Elektrinis mobilumas yra sparčiai auganti rinka. Vis daugiau ir daugiau elektromobilių galime išvysti gatvėse, tad dėl jų paklausos plečiasi ir elektromobilių įkrovimo infrastruktūra. Elektromobilių įkrovimo greitis priklauso nuo ikrovimo būdo.

Pirmas elektrinių automobilių būdas

1 Būdas

Pirmas būdas, dar kitaip Schuko, reiškia namų įkrovimo lizdą su paprastu įkrovimo kabelio prailgintoju be jokių saugos įtaisų. Šis įkrovimo budas yra nebepopuliarus ir didieji gamintojai juo nebesinaudoja, kadangi laidas visuomet yra gyvas. Šis būdas yra pavojingas ir lėtai krauna bateriją (nuo 0 iki 100% pakrauna per 40-60 val.).

Elektromobilių įkrovimo būdai-2 BŪDAS

2 Būdas

Antrasis būdas, dar kitaip žinomas kaip nešiojamas (portabilus) elektromobilių įkrovimas. Jis paverčia kintamąją srovę į pastovią (AC į DC) ir taip kontroliuoja baterijos įkrovimą. Be to, šiuo būdu galima prijungti įkrovimo kabelio laidą prie standartinio lizdo (paprastai 15A) ,o norint įkrauti pilną bateriją reikia 14–16 valandų įkrovimo.

3 elektromobilių įkrovimo būdas

3 Būdas

Tai stacionari įkrovimo stotelė tinkama tiek namams, tiek lengvam komerciniam naudojimui. Ji gali būti naudojama dviem būdais. Pavyzdžiui, įkrovimo laidas gali būti tiesiogiai pritvirtintas prie įkrovimo bloko arba nepritvirtintas, kurį galite vežiotis su savimi ir tada įkišti į įkrovimo bloką. Kraunant šiuo trečiuoju būdu baterija pasikrauna per 4-9 valandas.

Elektromobilių įkrovimo būdai- 4 BŪDAS

4 Būdas

Stacionari greito įkrovimo stotelė. Kitaip sakant ‘greitasis įkroviklis’, šis būdas greičiausiai įkrauna elektromobilį, mašina pasikrauna 80% per 1 valandą. Greito įkrovimo stotelės yra brangios, todėl dažniausiai jos būna viešos. Tačiau ne visi elektromobiliai gali buti ja įkraunami.

Galima teigti, jog greičiausias būdas įkrauti elektromobilį šiuo metu yra naudojant stacionarią greito įkrovimo stotelę. Tačiau nepaisant to ateityje matysime vis daugiau ir daugiau skirtingų elektromobilių įkrovimo būdų kaip bevielis įkrovimas, kurie dar labiau pagreitins įkrovimo laiką.

Keturi elektromobilių įkrovimo būdai.

EV+

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *