Tai naujas Švedijos baldų gigantės Ikea projektas. Jie dirba kartu su Renault kurdami Höga, pirmąjį elektrinės transporto priemonės rinkinio konceptą.

Apie Ikea Höga

Šis Ikea sukurtas automobilis kol kas yra tik modelis, bet jeigu šis projektas pasiteisins, tuomet toks rinkinys turės 374 surenkamas dalis ir kainuos apie 5300€. Šis kompaktiškas, pilnai elektrinis miesto automobilis bus 2,3 m ilgio ir 1,8 m aukščio. Tam, kad būtų galima įlipti į vidų, pakeliama visa priekinė dalis kartu su vairu.

pirmoji surenkama elektrinė transporto priemonė

Tai reiškia, kad daugiau nebereikės įsisprausti į automobilio vidų. Galėsite tiesiog patogiai įeiti į Höga vidų. Šis elektromobilis turi didelius langus, keturis varomus ratus, riedlentės stiliaus pagrindą ir pakankamai vietos neįgaliojo vežimėliui, vaikiškam vežimėliui ar net dviračiui šalia vairuotojo. Automobilis neturi įmontuoto ekrano panelėje, tačiau galima prisijungti planšetę arba išmanųjį telefoną. Savo įrenginio pritaikymas yra labai patogu, nes jau žinote kaip juo naudotis.

Kaip tai veikia?

Automobilis gaunamas kaip „pasidaryk pats“ (angl. DIY) rinkinys su 374 dalimis, kurias patiems reikia sukomplektuoti. Panašiai kaip ir visiem gerai žinomi Ikea baldai.

Höga yra sukurta taip, kad vienas žmogus ją sukonstruotų vos per kelias valandas“

teigia Ikea atstovai.
Hoga elektromobilio rinkinys

Höga keliuose?

Kadangi Ikea‘os Höga būtų surenkamas pačių pirkėjų, kai kurios automobilio dalys gali būti neteisingai sudėliotos. Dėl to gali kilti pavojingos situacijos keliuose. Dabartinės taisyklės ir reglamentai draudžia pardavinėti automobilius, kurie nėra sukomplektuoti kvalifikuoto profesionalo. Todėl kelių saugumo institucijos šiuo metu dirba su naujojo modelio vertinimu. Šis Ikea automobilis turi būti patvirtintas atsižvelgiant į galiojančias taisykles įvairiose pasaulio šalyse prieš pradedant prekybą.

Mini elektromobilis keliuose

2022-03-16